SEKTÖRDEN 0212 651 2818 - 0212 651 6066

06-10-2020
yapi-muteahhitlerinin-siniflandirilmasina-iliskin-yeni-duzenlemeler-hayata-gecti

Yapı müteahhitlerinin sınıflandırılmasına ilişkin yeni düzenlemeler hayata geçti

Yapı müteahhitlerinin sınıflandırılmasına ilişkin yönetmeliğin yayınlanmasının ardından yeni düzenlemeler hayata geçti.

 

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yer alan yönetmelik değişikliğinin ardından yapı müteahhitlerinin sınıflandırılmasına ilişkin düzenlemeler hayata geçti. Emlak365’in haberine göre, bu düzenlemede yer alan bazı maddelerin çok sayıda müteahhidin meslekten men edilmesine neden olabileceği ifade edildi.

 

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 'Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik' ile ilgili yeni bir açıklama yapıldı. İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı ve TOBB Türkiye İnşaat Müteahhitleri Meclis Başkanı Tahir Tellioğlu tarafından yapılan açıklamada, düzenlemede yer alan bazı maddelere yönelik açıklamada bulundu.

 

TOBB Türkiye İnşaat Müteahhitleri Meclis Başkanı Tahir Tellioğlu konuşmasının başında yeni düzenlemenin detaylarına değindi. Bu kapsamda inşaat sektörü adına uygulamaya giren yeni düzenleme ile yapı müteahhitlerinin sınıflandırılmasını, dolayısıyla sektörün disipline edilmesi, sektörün gelişmesi, güçlenmesi ve sürdürülebilir yapıya kavuşması adına düzenleyici bir yol haritası olan yönetmeliği kendilerinin de talep ettiklerini belirten Tellioğlu, inşaat sektörünün ulusal ve uluslararası standartlara ulaşmasını istediklerini söyledi.

RemaxGayrimenkul Danışmanı Olmak İster misiniz?

250.000$ GAYRİMENKUL

YATIRIMI YAPANA TÜRK VATANDAŞLIĞI

Copyright 2020 © Remax Oluşum