SEKTÖRDEN 0212 651 2818 - 0212 651 6066 -0850 441 2818

19-04-2019
tadilat-ruhsati-nedir-nasil-alinir

Tadilat Ruhsatı Nedir? Nasıl Alınır?

Gayrimenkulün içinde yapılacak bazı değişiklikler ve tadilatlar için tadilat ruhsatı alınması gereklidir. Belediye tadilat izni kapsamında olan ve ruhsat alınmadan gerçekleştirilen değişiklikler gayrimenkulünüzün kaçak yapı seviyesine düşürür.

Hangi durumlarda tadilat ruhsatı alınır?

Yapının siluetini değiştiren durumlarda, bağımsız birimlerin metrekare cinsinden birim alanını ve toplam alanını değiştiren durumlarda, Cephe ve balkonlarda yapılan değişikliklerde, odaları büyütme işlemleri ve ekstra merdiven eklenen durumlarda, bir yapının dışarıdan görülen değişiklerinin tamamını içeren durumlar tadilat ruhsatı gerektirir.

Nasıl Alınır? Hangi belgeler gerekli?

Tadilat ruhsatı alabilmek için gerekli belgeleri belediyeye teslim etmek gerekiyor. Tadilat ruhsatı için gerekli belgeler bölge belediyesine ve yapının tipine göre değişebiliyor. Tadilat ruhsatı için şu belgeler gereklidir: Yapının bulunduğu yeri tam olarak gösteren tadilat dilekçesi, tapu tescil belgesi, imar durumu çap belgesi, yapı nizamı, kat sayısı, saçak seviyesi, yollardan ve komşu parsellerden çekme mesafeleri, inşaat emsallerini gösteren bir belge. Tadilat Ruhsatı ve tadilat belgesi, teslim edilen belgelerde bir hata bulunmadığı taktirde ortalama 30 gün gibi bir sürede hazır olur.

RemaxGayrimenkul Danışmanı Olmak İster misiniz?

400.000$ GAYRİMENKUL

YATIRIMI YAPANA TÜRK VATANDAŞLIĞI

Copyright 2022 © Remax Oluşum