SEKTÖRDEN 0212 651 2818 - 0212 651 6066

11-10-2020
odalariniza-panel-duvarlarla-siklik-katin

Odalarınıza panel duvarlarla şıklık katın

Önceleri duvarları korumak ve rutubeti engellemek için kullanılan panel duvarlar, artık evinizi süslemek için tercih edilen  dekoratif seçeneklerin başında geliyor.

 

Uygulandığı mekanı çarpıcı bir şekilde değiştiren panel duvarlarla evinize sıradışı ve yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Evim Dergisi’nde yer alan habere göre, evlerin içinde ve dışında karşımıza çıkan panel duvarlar, bulunduğu alanı dönüştürme konusunda kusursuz bir tercih. Mekanların çehresini tümden değiştirmeyi başaran ahşap paneller, aynı zamanda stil konusunda da iddialı sonuçlar elde etmenizi sağıyor.

 

PANEL KULLANILMASININ NEDENLERİ

Dekoratif olmasının yanı sıra panel duvarlar, teknik olarak da birçok sorunun üzerini kapatabilir. Örneğin darbe almış duvarları gizler, çirkin görünen kalorifer peteklerini ya da boruları saklamanızı sağlar. Prizler de benzer şekilde paneller sayesinde gizlenebilir. Ayrıca nem ve rutubet gibi sorunlara karşı da etkili bir çözümdür. Elektronik aletlerin kablolarını düzenlemenize yardımcı olur.

 

PANEL DUVAR TÜRLERİ

Panel duvarları, Masif ve MDF olarak yaptırabilirsiniz. MDF biraz daha ekonomik bir tercih olsa da masif panellerin görünümü çok estetiktir. Ancak banyo gibi ıslak zeminlerde kullanacaksanız üzerine mutlaka bir koruyucu uygulamanız gerekir.

 

NEREDE SATILIR?

Yapı marketlerde pek çok lambri seçeneği var. Ayrıca kendiniz de MDF kestirip kıl testere yardımıyla evde keserek yapabilirsiniz. Ancak doğal ahşap panel yaptıracaksanız bir usta ya da marangozdan destek almanız daha iyi.

 

ALTERNATİF BİR ÇÖZÜMÜ VAR MI?

Doğal ahşap panel yerine duvar kağıdı gibi alternatifleri de düşünebilirsiniz. Panel etkisi oluşturan duvar kağıtlarını yapı marketlerden bütçenizi de zorlamadan alabilirsiniz. Ayrıca budaklı boyalarla da benzer bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu da nispeten ekonomik bir seçenek olabilir.

RemaxGayrimenkul Danışmanı Olmak İster misiniz?

250.000$ GAYRİMENKUL

YATIRIMI YAPANA TÜRK VATANDAŞLIĞI

Copyright 2020 © Remax Oluşum