SEKTÖRDEN 0212 651 2818 - 0212 651 6066

22-04-2020
mutfak-tezgahi-secerken-bunlara-dikkat

Mutfak tezgahı seçerken bunlara dikkat!

Ev araştırırken veya bir ev dekore ederken mutfağa ayrıca dikkat edildiğini herkes bilir. Bir mutfak dekorasyonunda en can alıcı nokta tezgahtır. Tezgahın kullanışlı, işlevsel ve dekoratif olması gerekir. Çünkü tezgah insanın sıkılınca sürekli değiştirebileceğiniz bir yapı malzemesi değildir. Biz de tezgah almak istediğimiz zaman nelere dikkat etmemiz gerektiğini derledik.


Mutfağımızın en önemli detayı olan tezgahın da belirli kriterler taşıması gerekir. Üzücü bir gerçek ama avantajının çok olması maliyeti arttırıyor. İşte tam da burada bilmemiz gereken 1. altın kural bütçemize ve ihtiyacımız olan tezgah ebatlarına göre tezgah seçimini yapmamızdır.


Peki diğer kurallar?


Mutfak tipi, işçilik maliyetleri, tezgahın profil yapısı ve malzeme cinsi gibi kriterleri göz önünde bulundurursanız en iyi seçimi yapabilirsiniz.

Mutfak Tezgahı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar


En çok tercih edilen tezgah çeşitleri dayanıklı ve uzun ömülü olmaları sebebiyle; Kuvars, Granit ve Mermerdir. Granit tezgahlar geniş mutfaklarda estetik bir görünüm sağlayabilir. Küçük mutfaklarda ise kuvars tezgahlar duruşu ve renk uyumu sayesinde tercih edilebilir.


Ayrıca mutfak tezgahı seçimini mutfak dekorasyonu ile birlikte yürütüyorsanız bu durumda renk seçeneği oldukça önemlidir. Hem uygun olan hem de renk ve desen seçeneği konusunda geniş bir yelpazesi olan bir tezgah arıyorsanız Laminant tezgahları tercih edebilirsiniz. Dekorasyondan daha önde olan bir husus vardır; Hijyen. Mümkün olan en az mikrop ve bakteriyi barındırabilecek tezgahlara yönelmekte yarar var. Kuvars ve Corian tezgah çeşitleri üzerinde bakteri oluşumuna fırsat vermez. Bu nedenle bu tezgah türlerini tercih edebilirsiniz.(Kaynak: Emlaktabugun.com)

RemaxGayrimenkul Danışmanı Olmak İster misiniz?

250.000$ GAYRİMENKUL

YATIRIMI YAPANA TÜRK VATANDAŞLIĞI

Copyright 2020 © Remax Oluşum