SEKTÖRDEN 0212 651 2818 - 0212 651 6066 -0850 441 2818

30-03-2019
kucuk-mutfaklar-icin-pratik-cozumler

Küçük mutfaklar için pratik çözümler

Modern yaşamın değiştirdiği ev dekorasyonları arasında bir evin olmazsa olmaz yaşam alanı mutfaklar da yer alıyor. Mutfakta günümüzde çekirdek aileler için mimari tasarımlar yaygınlaştıkça artık daha pratik uygulamalar ortaya çıkıyor. Ancak bu küçük alanları da kullanışlı ve rahat bir alana çevirebilmek mümkün.


PRATİK MASALAR


Mutfakların küçülmesiyle en çok karşılaşılan sorunlardan biri de mutfak alanı içine bir yemek masası sığdırılamaması ve bu yüzden yemek masalarının salona taşınması. Geniş salonlarda sorun çıkarmayacak bu uygulama, küçük salonlar için de yine bir problem demektir.  Bu durumun çözümü olarak da mutfak tezgahına doğru kapanabilen masa tasarımları ortaya çıktı.


MUTFAĞINIZI YOK EDİN!


Salonda duracak ve istediğiniz zaman kapısını kapayabileceğiniz bu mutfak örneği ise yerden tasarruf ettirdiği gibi bir şıklık da katıyor. Dağınıklığı görmek istemiyor ama toplamaya üşeniyorsanız ya da misafirlerinizi açık mutfaklı bir salonda ağırlamak istemiyorsanız yapmanız gereken şey sadece mutfağın kapağını kapatmak.


PERVAZDAN MUTFAĞA


Pencere pervazlarını bir mutfak tezgahına ya da masaya dönüştürmek, yer kazandırmakla kalmıyor, hem mutfak tezgahı ya da masaya hem de pencereye estetik kazandırıyor.


PARLAK VE PRATİK


Küçük mutfakların en büyük sorunlarından biri de fazla ışık almamaları ve elimizin altında tutmak istediğimiz eşyalara yer bulamamaktır.  Bunları çözümü de açık ve parlak renklerin tercih edilmesi ve tezgahlara eklenebilen pratik aparatlarda. Doğru renk seçimi, uygun aydınlatma ve kişiselleştirilebilen aksesuarlarla etkileyici bir mutfak görünümü elde etmeniz mümkün.

RemaxGayrimenkul Danışmanı Olmak İster misiniz?

400.000$ GAYRİMENKUL

YATIRIMI YAPANA TÜRK VATANDAŞLIĞI

Copyright 2022 © Remax Oluşum