SEKTÖRDEN 0212 651 2818 - 0212 651 6066

30-03-2020
koronavirus-un-mevcut-kira-sozlesmelerine-etkisi

Koronavirüs’ün mevcut kira sözleşmelerine etkisi

Dünyayı kasıp kavuran Korona Virüs pandemisinin hayatımıza etkileri sürerken Avukat Çiğdem Dilek, kiraladığı mülkü kullanamayan kiracıların yeni sözleşme için masaya yeniden oturabileceğini belirtti.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkankoronavirüs Covid-19, insanlık için risk oluşturmaya devam ediyor. Salgın, küresel dünyaya dalga dalga yayılırken yanında ekonomik, sosyal, psikolojik olmak üzere belli başlı birtakım problemleri de yanında getiriyor.

 

"FESİH TALEP EDİLEBİLİR"

 

Salgının ardından zarar gören kiracılarla ilgili konuşan Avukat Çiğdem Dilek, “Zorunlu olarak kapanan işyeri sahibi, esnaf ve tacirler, Virüs’ün tahmin edilemez bir unsur olarak ortaya çıktığını, ticari faaliyetlerini ve Kira Sözleşmeleri kapsamında yarattığı ifa zorluğunu, uğradığı ve uğrayacağı zararları deliller ile destekleyerek Kira Sözleşmelerinin mevcut koşullara göre uyarlanmasını isteyebilecek ya da sözleşmenin feshini talep edebileceklerdir. Zorunlu olmamakla beraber iş kaybı olan esnafın kira sözleşmeleri de iyi niyet çerçevesinde yenilenebilir, kiracının öngörülemeyen bu kaybı mülk sahibi tarafından gözetilmelidir" dedi.

Kaynak: Emlaknews.com.tr

RemaxGayrimenkul Danışmanı Olmak İster misiniz?

250.000$ GAYRİMENKUL

YATIRIMI YAPANA TÜRK VATANDAŞLIĞI

Copyright 2020 © Remax Oluşum