SEKTÖRDEN 0212 651 2818 - 0212 651 6066

09-10-2020
konut-kredisi-cekenler-dikkat-borcumu-odeyemezsem-ne-olacak

Konut kredisi çekenler dikkat! Borcumu ödeyemezsem ne olacak?

Konut kredisi çektiniz, ancak işleriniz bozulup borcunuzu ödeyemediğiniz durumda icrai yaptırımlar gibi çok ciddi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

 

Son dönemde cazip kredi kampanyaları nedeniyle birçok insan konut kredisi aldı. Kredi çekmeden yerine getirmeniz gereken aşamaları yapmanıza rağmen krediyi düzenli olarak geri ödemeniz şart. Aksi takdirde banka size verdiği krediyi geri alır.

 

Takvim Gazetesi köşe yazarı Feride Hilal İmal, okuyucusunun sorduğu ''Bankadan kredi çektim ama ödeyemiyorum, işlerim bozulmaya başladı. Bu durumda başıma neler gelebilir?'' sorusuna cevap verdi.

 

Kredi çekmeden önce bazı aşamaları yerine getirmek gerekiyor. Banka eviniz ya da üzerinize kayıtlı bir taşınmaz olup olmadığının, maaşınızın tutarını ve kefil olan bir kişinin bilgisini isteyecek, bu koşullar sağlandığı takdirde size istediğiniz krediyi sunacak. Krediyi çektikten sonra işleriniz bozulursa ve krediyi geri ödeyemezseniz banka size verdiği ödemeyi geri alacaktır. Bunun için icrai girişimlerde bulunacaktır. Kredi bedeli için bir rehin veya ipotek temin edildi ise, banka rehni veya ipoteği paraya çevirebilir, ev ya da araba bulunuyor ise icrai satışlarla paranın teminini sağlayabilir. Banka asıl kişiye ulaşamıyor ya da ödemeyi geri alamıyorsa, kefil olan kişiye yönelecektir. Kefil, var olan borcu ödemek zorunda kalacak.

RemaxGayrimenkul Danışmanı Olmak İster misiniz?

250.000$ GAYRİMENKUL

YATIRIMI YAPANA TÜRK VATANDAŞLIĞI

Copyright 2020 © Remax Oluşum