SEKTÖRDEN 0212 651 2818 - 0212 651 6066

26-08-2021
istanbul-da-en-uygun-kiralik-evler-hangi-ilcelerde

İstanbul'da en uygun kiralık evler hangi ilçelerde

 

İstanbul'da özellikle merkeze yakın ve depreme dayanıklı evlerin kira oranları ortalama yüzde 70 arttı.

 

İstanbul'da ev kiraları birçok bölgede asgari ücreti geçmiş durumda. Ev kiralarına İstanbul'un bazı bölgelerinde yüzde 100, bazı bölgelerinde ise yüzde 30 zam geldiğini aktaran İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, İstanbul'un en ucuz kiralık evlerinin hangi ilçelerde olduğunu açıkladı.

 

En uygunu Arnavutköy, Pendik, Kartal’da 

Şişli'de özellikle Gülbağ, İzzetpaşa ve Kuştepe mahallelerinde uygun evlerin bulunabileceğini aktaran Aşa, Avrupa Yakası'nda en ucuz evlerin Sultangazi ve Arnavutköy ilçelerinde yer aldığını belirtti.

Esenyurt'ta, E5'in kuzey tarafında ve Küçükçekmece'nin kuzey bölgesinde bin liradan başlayan fiyatlarla ev bulunabileceğini belirten Aşa,  Anadolu Yakası'nda ise Pendik, Kartal ve Tuzla ilçelerinden uygun evlerin yer aldığını açıkladı. Ancak bu ilçelerde hem merkeze yakın hem de en fazla yüzde 30 zam yapılan evler de var.

 

Öğrencilerin işi zorlaştı

Merkeze yakın, yeni yapılmış evlerde ise kira fiyatlarının 5 bin liradan fazla olduğunu vurgulayan Aşa, ev tutmak isteyen öğrencilerin en az dört kişi bir araya gelerek ev tutabileceklerini, faturalar ve kirayı ancak karşılayabileceklerini açıkladı.

RemaxGayrimenkul Danışmanı Olmak İster misiniz?

250.000$ GAYRİMENKUL

YATIRIMI YAPANA TÜRK VATANDAŞLIĞI

Copyright 2021 © Remax Oluşum