SEKTÖRDEN 0212 651 2818 - 0212 651 6066

16-01-2018
ilk-evinizi-satin-alirken-bunlara-dikkat-edin

İlk evinizi alırken bunlara dikkat!

İlk evimizi ya evlenirken ya da kariyerimizde belli bir noktaya yükseldikten sonra kendi ayaklarımız üzerinde durmak istediğimiz zamanlarda alıyoruz.

Her iki durumda da ev alma konusunda tecrübesi oluyoruz. Kiralık ev bakmak ile satılık ev bakmak arasında bazı farklar bulunuyor. Bunlara dikkat ederek doğru evi, doğru zamanda bulmalıyız.

Nasıl bulunur?

Herkesin hayalindeki ev farklıdır. Benim mükemmel evim tek odalı, minik bir daireyken karşı tarafın mükemmel evi 5 odalı, lüks bir villa olabilir. Öncelikle yapmamız gereken şey nasıl bir eve sahip olmak istediğimize karar vermek. Bazı noktaları belirlerseniz ev satın alma konusunda daha hızlı bir ilerleme kaydedebilirsiniz.

Bir tek bölgeye bağlı kalmayın

Kafanızda belli bir semt olabilir. Yıllardır yaşadığınız semtte tek başınıza eve çıkmak istiyor da olabilirsiniz. Ancak ev aramalarınızı biraz genişletmenizde fayda var. İşinizin çevresindeki diğer semtleri aramalarınıza ekleyebilirsiniz. Böylece işe gitme sürenizi uzatmadan farklı lokasyonlardaki ilanları da aramalarınıza dahil edebilirsiniz.

Sağlamlığından emin olun

Ev bakarken yalnızca dış güzelliğe aldanmayın. Baktığınız evin kaç şiddetinde depreme dayanıklı olduğunu, sığnağı olup olmadığını ve kullanılan malzemelerin kalitelerini kontrol edin. Mimari ve dış güzellik çok önemli ancak güzellik için sağlam olmayan bir evde oturmak mantıklı bir hareket olmayacak.

Yeni bir ev sabır ister

Kim ne derse desin yeni bir eve yerleşmek sabır isteyen bir iştir. Nihai kararı vermeden önce uzun vadeli bir araştırma sürecinden geçmeniz gerekebilir. Bu süreçte duygularınıza göre değil mantığınıza göre hareket edin. Unutmayın ki altı ay daha kira ödemek, ihtiyaçlarınızı karşılayamayacak bir ev satın almaktan daha iyidir.

Gayrimenkul danışmanları ile çalışın

Doğru evi bulmanın en iyi yollarından biri bilgili ve saygın bir gayrimenkul danışmanı ile çalışmaktır. Saygın bir acente ile bağlantıya geçmek için beklemeyin.

RemaxGayrimenkul Danışmanı Olmak İster misiniz?

REMAX OLUŞUM DERGİSİ

OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Copyright 2018 © Remax Oluşum