SEKTÖRDEN 0212 651 2818 - 0212 651 6066

11-08-2021
gayrimenkul-yatiriminda-5-altin-kural

Gayrimenkul yatırımında 5 altın kural!

 

Gelir sağlayacak bir mülk ya da kira geliri elde etmek için yapılan gayrimenkul yatırımlarında dikkat etmeniz gereken 5 önemli konu bulunuyor.

 

İçerisinde yaşamak için ev almaktan çok farklı olan gayrimenkul yatırımında bazı hususlara çok dikkat etmelisiniz. Emlak Gündemi’nde yer alan habere göre, işte gayrimenkul yatırımı yaparken uymanız gereken 5 altın kural:

 

Gayrimenkul Danışmanı ile Bulun

 

Her alanda olduğu gibi emlak yatırımı yapmak istiyorsanız işin uzmanından yani bir emlak danışmanından yardım almalısınız. Danışmanların deneyimi sayesinde zarar ve hata riskiniz azalır.

 

Tercih Edilen Bölgelere Dikkat!

Pandemiyle birlikte insanların yaşadığı ev ve çalıştığı ofis türleri değişti. Evden çalışmaya başlayan insanların artmasıyla eskiden gözde olmayan bölgeler öne çıktı. Bu bölgeleri iyi değerlendirin. 

 

Yatırım Yapacağınız Bölgenin Geleceğini Düşünün

Merkeze yakın, doğaya yakın ya da alışveriş merkezlerine yakın bir ev mi almak istersiniz? Alacağınız evin çevresinin ileriki yıllarda nasıl değişeceğini hesaplamalısınız. 

 

Yatırıma Başlamadan Plan Yapın

Satın almayı düşündüğünüz evden kar elde etmek için öncelikle hesap yapmalısınız. Satın alacağınız evin tutarı, tadilat ya da bakım için harcayacağınız tutar, faiz oranları, doluluk oranları gibi birçok faktörü düşünmelisiniz. 

 

Tadilata Başlamak İçin Aceleci Davranmayın

Eskiden satın aldığınız eve hemen bakım yaptırıp satmanız daha akıllıcaydı. Ancak şimdi satın aldığınız yatırıma uzun vadeli bakın ve satınca elde edeceğiniz kara odaklanın. Yapı malzemelerinin fiyatının çok artmasıyla kar etmeniz zorlaşacak.

RemaxGayrimenkul Danışmanı Olmak İster misiniz?

250.000$ GAYRİMENKUL

YATIRIMI YAPANA TÜRK VATANDAŞLIĞI

Copyright 2021 © Remax Oluşum