SEKTÖRDEN 0212 651 2818 - 0212 651 6066

12-09-2020
evinizde-hobi-kosesi-olusturmanin-ipuclari

Evinizde Hobi Köşesi Oluşturmanın İpuçları

Evinizde hobileriniz için yer olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Resim, cam boyama ya da mandala yapmak gibi yorgunluğunuzu dindiren hobilerle uğraşmak için evinizde bir köşe oluşturabilirsiniz.

Evim Dergisi’nde yer alan habere göre, öncelikle hobiniz konusunda ilham kaynağı olabilecek çalışmalarınızı asmak için duvarınızı bölümlere ayırıp notlarınızı ve çalışmalarınızı asabilirsiniz.

Hobi köşenizi dekore ederken göz önünde bulundurulması gereken en önemli noktalardan biri ulaşılabilirliktir. Bu sebeple her şeyin elinizin altında olduğundan emin olun. Pleksi ya da cam malzemeler bu iş için ideal.

 

SAKLAMA KUTULARINI VE MALZEMELERİ DÜZENLEYİN

Şeffaf saklama kutuları size dağınık geliyorsa renkli kutuların üzerini etiketleyerek aradıklarınızı bulabilirsiniz.

Yemek servisinde kullanılan tepsili sehpaların hobi köşesinde ne kadar işlevsel olabileceğini tahmin bile edemezsiniz. Malzemeleri düzenlemek için mini sepetleri ayırıcı olarak kullanabilirsiniz.

 

RAHAT BİR SANDALYENİZ OLSUN 

Rahat bir hobi sandalyeniz olması oldukça önemli. Uygun duruş ile uzun saatler üzerinde oturmak için bel yastığı, minder ya da postlarla daha yumuşak ve konforlu bir sandalye yapabilirsiniz.

 

ESKİ MOBİLYALARI ÖZELLEŞTİRİN

Eskiden çocuğunuzun odasında bulunan kitaplığı boyayıp duvar kağıtları ile kaplayarak kendi hobi alanınızda değerlendirebilirsiniz.

 

HOBİ KÖŞESİ İÇİN ASKILAR VE RAFLAR

Hobi köşesinde duvar alanını etkin şekilde değerlendirmenin en güzel yollarından biri bol miktarda askı, kanca ve raf sistemi kullanmaktır. Eğer masanızın belli bir stili varsa diğer tamamlayıcı aksesuarları da benzer stillerde seçerek daha bütünsel bir görünüm yaratabilirsiniz.

HOBİ KÖŞESİNİ SÜSLEYİN

Odanın içinde küçük bir alanı hobi köşesi olarak düzenliyorsanız, alanı odanın geri kalanından ayırmak için bu bölümü duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Portatif, hesaplı ama bir o kadar da stil sahibi eşyalarla şık köşeler yaratabilirsiniz. Bu bölümdeki mobilyaları sticker’larla hareketlendirebilirsiniz.

RemaxGayrimenkul Danışmanı Olmak İster misiniz?

250.000$ GAYRİMENKUL

YATIRIMI YAPANA TÜRK VATANDAŞLIĞI

Copyright 2020 © Remax Oluşum