SEKTÖRDEN 0212 651 2818 - 0212 651 6066

31-03-2020
ev-temizliginde-en-cok-yapilan-hatalar

Ev temizliğinde en çok yapılan hatalar

Son aylarda tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs salgınında temizlik yapmak daha önemli hale geldi. Herkes evde kaldığı için evlerimiz daha hızlı kirlendiğinden daha sık temizlik yapmalısınız. Ancak farkında olmadan yaptığınız hatalardan dolayı evinizi temizlemek yerine daha da kirletebilirsiniz.


Temizlikte aynı bezin kullanılması


Evin mutfak, banyo ya da salon gibi bölümlerinde aynı bezi kullanırsanız mikropları odalar arasında taşırsınız. Temizlik spreyi kullansanız da mikroplar beze yapışır.


Tüylü fırça kullanmak


Reklamlarda bu fırçaların tozları yakalayıp bırakmadığı söylense de bunlar, yüzeylerdeki tozları başka yerlere taşır ve dağıtır.


Elektrik süpürgesini temizlememek


Elektrik süpürgesinin filtresi düzenli olarak değiştirilmediğinde veya temizlenmediğinde, hem süpürgenizin emiş gücü azalacağı için daha az toz çeker hem de çektiği tozları geri püskürtür.


Tuvalet fırçasını hemen yuvasına koymak


Tuvalet fırçasını kullandıktan hemen sonra tutucuya geri koyarsanız, tuvaletteki nem ve mikroplar kapta ve üreyip çoğaldıkları fırçanın içinde sıkışır. Bu mikroplar sonraki fırça kullanımında ise tuvalete geri sürülür.


Temizliğe yerden başlamak


Temizliğe başlarken önce yerleri süpürürseniz mobilyaların, tezgahın ya da rafların üzerindeki toz ve kırıntılar silerken yere düşer. Bu nedenle yerleri tekrar süpürmeniz gerekir.


Temizleyiciyi doğrudan yüzeye püskürtme


Bir temizlik maddesini doğrudan mobilya, tezgah veya cam gibi yüzeylere püskürtürseniz yüzeylerde ve pencerelerde çizgili bir görünüm oluşur. Ayrıca kir ve toz yüzeylere daha sıkı yapışır.(Remax Oluşum)

RemaxGayrimenkul Danışmanı Olmak İster misiniz?

250.000$ GAYRİMENKUL

YATIRIMI YAPANA TÜRK VATANDAŞLIĞI

Copyright 2020 © Remax Oluşum