SEKTÖRDEN 0212 651 2818 - 0212 651 6066

22-02-2020
bohem-dekorasyon-hakkinda-bilmeniz-gerekenler

Bohem dekorasyon hakkında bilmeniz gerekenler

Bohem dekorasyon, herkesin bildiğini düşündüğü bir dekorasyon stilidir. İnsanların aklında bohem dekorasyona dair imgeler canlansa da bu dekorasyon stilinin bilinmeyen pek çok yönü bulunuyor. İşte, bohem dekorasyon hakkında bilmeniz gereken her şey!


Bohem dekorasyon genellikle gezginler, yazarlar ve sanatçılar gibi özgür ruhlu ve tabuları yıkmayı başaran kişilerden ilham alır. 1800’lü yıllarda Fransa’daki tasarımcılar, şehrin daha alt bölgelerine taşındı. Burjuva kültürü ile sokak kültürünün kaynaşması farklı tarzların da doğmasına olanak sağladı.

Kuralları unutun


Bohem dekorasyona ulaşmak için bir formül izliyorsanız başarılı olmanız mümkün değil. Eğer gerçekten güzel bir bohem dekorasyona sahip olmak istiyorsanız ruhunuzun sesini dinlemelisiniz.

Yıpranmış kumaşlar


Kimse mobilyalarına kasıtlı olarak zarar vermek ve hırpalanmış bir eşyayı satın almak istemez. Ancak bohem dekorasyonun en belirgin özelliklerinden bir tanesi, tüm eşyaların çok uzun yıllardır kullanılıyormuş gibi bir görünüme sahip olmasıdır. Saçaklı kumaşlar, tığ işi örtüler, mendiller ve çuval bezleri bunlara örnek olarak verilebilir. Ayrıca ipek ve şönil kumaşları da bir arada kullanabilirsiniz.

Vintage mobilyalar


Hemen her yerde bohem tarzı mobilyalar bulabilirsiniz ama gerçekten bohem dekorasyona ait olacak mobilyaları birinci el eşya satan lüks mağazalarda bulamazsınız. Bohem dekorasyona ait parçalar zaman içerisinde antika dükkanları, ikinci el mağazaları ve butiklerden toplanabilir.

Doğal ve el yapımı


Bohem dekorasyon, sanatçılardan ilham aldığı için genellikle el yapımı ve doğal malzemeleri tercih eder. Elde dikilmiş örtüler, heykeller, saksı bitkileri ve daha pek çok aksesuarı kullanabilirsiniz.

Renkli ve desenli


Bohem dekorasyon ilk bakışta karmaşık gibi görünse de kendi içindeki renk uyumu bu karmaşanın önüne geçer. Farklı renkler ve çeşitli desenlerin kullanıldığı bu dekorasyonda renklerin birbiri ile uyumuna dikkat edebilirsiniz.

RemaxGayrimenkul Danışmanı Olmak İster misiniz?

250.000$ GAYRİMENKUL

YATIRIMI YAPANA TÜRK VATANDAŞLIĞI

Copyright 2021 © Remax Oluşum