SEKTÖRDEN 0212 651 2818 - 0212 651 6066

19-08-2020
basin-ekspres-bolgesine-cin-ilgisi

Basın Ekspres bölgesine ’Çin’ ilgisi

Türkiye’de yatırım amacıyla emlak satın alan yabancılar arasında Çinliler öne çıkmaya başladı. Çinlilerin odağında ise İstanbul’da özellikle Basın Ekspres, Bağcılar, Avcılar, Maslak bölgeleri yer alıyor.

 

Son yıllarda yabancıların Türkiye’de gayrimenkul satın alarak yatırım yapma ilgisi hızla artmaya devam ederken Çinliler de bu yatırımcı listesine eklendi. Pandemi döneminde dahi 500 konut alan Çinliler, daha çok rezidans, işyeri ve sosyal tesisleri olan projeleri tercih ediyor. Milliyet Gazetesi köşe yazarı Songül Hatısaru’ya konuşan Yatırım Danışmanı Hakan Bucak, Çinlilerin 5 yıl sonra da Türkiye’de üretime başlayacaklarını söyledi.

 

İçerisinde rezidans, işyerleri ve sosyal tesisi olan projeleri sevdiklerini belirten Bucak, Çinlilerin mutlaka metroya, metrobüse ve şehrin ana arterlerine yakın yerleri istediklerini vurguladı. Bu anlamda Çinlilerin özellikle Basın Ekspres, Bağcılar’ın yanısıra Avcılar ve Maslak bölgesiyle oldukça ilgilendiklerini belirtti.

 

Çin’de çalıştıkları 700-800 acente bulunduğunu belirten Hakan Bucak, ayda tapu devirli 100 adet satış yaptıklarını ve vadeli alımlarda 250-300 arasında olduğunu, yılda ise Çinlilerin ortalama 4 bin konut aldıklarını vurguladı. Pandemi döneminde dahi 500 konut aldıklarını ifade etti. 

 

Türkiye’de konut fiyatları çok uygun

 

Çin’de konut fiyatları çok arttığından ve Çinlilerin gayrimenkulü Türkler gibi çok önemli bir tasarruf ve teminat aracı olarak görmelerinden dolayı Türkiye’yi tercih ettiklerini söyleyen Bucak, “Türkiye’nin vatandaşlık vermesi de cazibesini artırıyor. Çin, çifte vatandaşlığa izin vermediği için kimse vatandaşlık aldığını deklare etmiyorlar. Türkiye’deki gayrimenkul fiyatları onlar için çok uygun” dedi.

RemaxGayrimenkul Danışmanı Olmak İster misiniz?

250.000$ GAYRİMENKUL

YATIRIMI YAPANA TÜRK VATANDAŞLIĞI

Copyright 2020 © Remax Oluşum