SEKTÖRDEN 0212 651 2818 - 0212 651 6066

29-09-2020
bahce-ve-balkonlariniza-dikey-bahcelerle-fark-katin

Bahçe ve balkonlarınıza dikey bahçelerle fark katın

Pandemi döneminin ardından çoğu insan kırsal yaşamı tercih ederken büyük şehirlerde yaşamak zorunda kalanlar da balkon, bahçe ya da teraslarını dikey bahçelerle süsleyip kendi yeşilliklerini ve çiçeklerini yetiştirebilir.

 

Ağaçlardan, çiçeklerden, doğadan uzak bir şehirde yaşam sürüyorsanız evinizin bir köşesinde, bahçenizde, balkon ya da terasınızda dikey bahçeler tasarlayabilirsiniz. Büyük şehirlerde otoban kenarlarında gördüğünüz ya da binaların dış cephelerini süsleyen dikey bahçelerin benzerini pratik yöntemlerle evinizde de oluşturarak ister çiçek yetiştirin isterseniz maydanoz, nane gibi yeşillikler veya çilek gibi küçük meyveler yetiştirip sağlıklı beslenin. 

 

Evim Dergisi’nde yer alan habere göre, katlı çiçekliklerle benzer bir etkiyi kolayca uygulayabilirsiniz ve bitkilerinizi yağmur suyuyla sulayabilirsiniz. Ayrıca bakımı kolay çiçekler istiyorsanız sukulent, sarmaşık, çim, yenilebilir yeşillikler, çilek gibi küçük meyveleri tercih edin.

 

Saksılardan oluşturacağınız dikey bahçeler çok maliyetli olmadığı için aynı zamanda bütçenizi de sarsmaz. Saksıları duvara asarak da bu tarz bir bahçeye sahip olabilirsiniz. Dikey bahçenizi ahşap kasalardan, paletlerden, konserve kutularından hatta keçeden bile yapmanız mümkün. Ahşap bir merdivenin üzerine saksılarınızı sabitleyerek de en basit haliyle ama güzel bir dikey bahçeye sahip olabilirsiniz.

RemaxGayrimenkul Danışmanı Olmak İster misiniz?

250.000$ GAYRİMENKUL

YATIRIMI YAPANA TÜRK VATANDAŞLIĞI

Copyright 2020 © Remax Oluşum